Bc. Natálie Teclová
konzultační hodiny:
Středa: 7:30-17:00
Rodiče se objednávají předem přes e-mail nebo Komens. Žáci a žákyně se mohou přijít objednat osobně, přes učitele/ku nebo také přes e-mail a Komens.
Co dělá školní psycholožka?
- individuální konzultace se žáky/němi v osobních potížích a trápeních
- pomoc při hledání odborné pomoci mimo školu
- krizová intervence
- konzultace s prvky psychoterapie
- skupinová práce se žáky/němi
- práce se třídou
- zjišťování klimatu ve třídě, sociometrie, ankety a dotazníky
- pomoc při tvorbě preventivních programů
- individuální konzultace pro pedagogické pracovníky/ice
- individuální konzultace pro rodiče
- prezentační a informační činnost
S čím se na školní psycholožku obrátit?
Pokud máte osobní potíže, jako jsou obtíže ve vztazích, prožívání stresu, úzkosti či smutku, může vám nabídnout individuální konzultace a odbornou podporu. Dále, pokud se potýkáte s potíže v učení nebo se vám ve škole nedaří, školní psycholožka vám pomůže najít strategie, jak se s těmito výzvami vyrovnat. V případě, že čelíte potížím ve vztazích se spolužáky, jako je šikana nebo obtíže se začleňováním, můžete se také obrátit na psycholožku pro radu a podporu. Pokud se dostanete do krizové situace, například při ztrátě blízkého, rozvodu rodičů či jiných traumatických zážitcích, poskytne vám krizovou intervenci a emocionální podporu.
Rodiče mohou rovněž vyhledat pomoc školní psycholožky, pokud potřebují rady týkající se výchovy, komunikace se svými dětmi nebo řešení rodinných problémů. Případně pokud se jejich děti potýkají s psychickými problémy a chtějí cokoliv zkonzultovat.
Pokud si nejste jisti, zda je váš problém vhodný pro školní psycholožku, neváhejte mě kontaktovat a domluvit si schůzku, na které si vše vyjasníme a zkusíme najít co nejvhodnější řešení.
Jak probíhá konzultace?
Ještě před první konzultací se domluvíme, kdo se dostaví, s jakým tématem a v jaký den a čas. Na první konzultaci si potom upřesníme, jak spolupráce probíhá a čemu bychom se v rámci našich setkávání měli věnovat. Probereme vše, co je potřeba a domluvíme se, co dál. Někdy spolupráce pokračuje v rámci setkávání se mnou a jindy je potřeba navštívit odbornou pomoc i mimo školu. Vše, co na konzultaci zazní považuji za důvěrné a podléhá mlčenlivosti (kromě některých případů, které si ale hned na prvním setkání vyjasníme), pokud se nedomluvíme jinak.
Kam se obrátit, když potřebuji okamžitou pomoc?
Pro děti a studující do 25: Linka bezpečí 116 111 nebo chat 9:00-13:00 a 15:00-19:00
Pro rodiče: Rodičovská linka 606 021 021