číslo účtu - rodiče

Dezert:
ovoce
Pití:
mléko, čaj, mléčný šejk, citronová voda
Úterý 24.10.2017
ITALSKÁ KUCHYNĚ Polévka Minestrone
špagety po italsku,sýr
Hl. jídlo 2:
špagety s italskou om., ( olivy, bazalka, parmazán )
Dezert:
ovoce
mléko, čaj, džus, citron.voda
Středa 25.10.2017
DÝŇOVÝ DEN Dýňový krém
Hl. jídlo1:
Pečené kuřecí paličky na másle
Příloha:
bramborová kaše,dýňový kompot s ananasem
Hl. jídlo 2:
Dýňové rizoto (máslová dýně,šalvěj,parmazán )
Pití:
mléko, čaj, karotela, citronová voda
Čtvrtek 26.10.2017
Podzimní prázdniny
Pátek 27.10.2017
Podzimní prázdniny

Beseda- prevence úrazu páteře.

Vloženo: 11.10.2017 | Autor: Vodickova| Zobrazeno: 35x | Upraveno: 11.10.2017 Upravil: Vodickova
Bánální situace - fatální následky. Dne 10.10. se v rámci přírodopisu zúčastnili žáci 8.ročníků besedy prevence úrazů páteře a míchy. Lektoři jim představili situace z reálného života, při které může k úrazu míchy dojít. Žáci s lektory debatovali nad ukázkami a interaktivně se učili hledat možné příčiny vzniku úrazu. Jako lektoři se představili Jan Janeček – profesionální hasič a Ondřej Počta – muž, který po úraze žije na elektrickém vozíku.

Tady si můžete přečíst jak to viděly děti:

"Do školy k nám přijeli dva pánové, jeden z nich byl vozíckář a druhý hasič a záchranář. Pouštěli nám videa, kde jsme mohli vidět při jakých činnostech dochází k poranění páteře a dávali nám rady, kterých se držet pokud tyto aktivity budeme chtít zkusit. Poté pán, který byl na vozíčku řekl svůj příběh a nakonec jsme měli čas na otázky, které nám vrtaly hlavou. Celkově se mi tato prevence líbila, dozvěděla jsem se plno zajímavých informací, které mi připadají užitečné."

" Nebylo to špatné, ale toho pána mi bylo hrozně líto. Přišli jsme do třídy a byl tam pán na vozíku a pán bez poranění a ten tam většinu času vyprávěl. pouštěli nám tam různá videa, jak se můžeme zranit nebo jak nemáme skákat apod. Potom jsme si rozdali letáčky a potom vyprávěl pán na vozíčku. Pán na vozíku nám vyprávěl, jak se mu to stalo. Prý skálal placáky do 50cm , aby dětem udělal vlny, ale jednou nevychytal a tak se nějak uhodil a byl v bezvědomí. po prpbuzení necítil nohy a musel k lékaři. Úraz se mu stal před 7 lety. "

"Prevence se mi líbila. Honza nám vyprávěl věci, který se nám i ostatním můžou stát. Pouštěly jsem si videa, jak se co může stát a to jakkoliv, můžeme ukolouznout, skočit někam a můžeme bejt do konce života na vozíčku. K tomu jsem si říkaly věci kdo co udělal špatně a co by mohlo následovat za následky do života. Beru si ponaučení, že nikdy nebudu skákat do řeky, rybníka atd bezmyšlenkovitě."