číslo účtu - rodiče

Vepřové maso na paprikách
rýže
Hl. jídlo 2:
Salát z rýžových těstovin s tuňákem a zeleninou
vánočka
mléko, čaj, ochucené mléko,citron.voda
Úterý 19.12.2017
Zeleninový vývar s jáhly
Vepřový guláš
těstoviny
Vánoční kuba
ovoce
Pití:
mléko, čaj, karotela, citronová voda
Středa 20.12.2017
Mrkvová s nudličkami
Kuřecí řízek smažený
brambor
Obalená ryba ( hejk )
bramborový salát jednoduchý
mrkev
mléko, čaj, džus, citron.voda
Čtvrtek 21.12.2017
Polévka:
Rybí se zeleninou a smaž.hráškem
Hamburská kýta
houskový knedlík
Hl. jídlo 2:
Zapečená brokolice se sýrem a šunkou
vanilkový bobík
Pití:
mléko, čaj, vitamínový nápoj, citronová voda
Pátek 22.12.2017
Řecká čočková bezmasá polévka
Hl. jídlo:
vepřová plec pečená
Příloha:
bramborový knedlík, bílé zelí dušené
vánoční figurka,ovoce
mléko, čaj, Caro nápoj, citron.voda

Beseda- prevence úrazu páteře.

Vloženo: 11.10.2017 | Autor: Vodickova| Zobrazeno: 310x | Upraveno: 11.10.2017 Upravil: Vodickova
Bánální situace - fatální následky. Dne 10.10. se v rámci přírodopisu zúčastnili žáci 8.ročníků besedy prevence úrazů páteře a míchy. Lektoři jim představili situace z reálného života, při které může k úrazu míchy dojít. Žáci s lektory debatovali nad ukázkami a interaktivně se učili hledat možné příčiny vzniku úrazu. Jako lektoři se představili Jan Janeček – profesionální hasič a Ondřej Počta – muž, který po úraze žije na elektrickém vozíku.

Tady si můžete přečíst jak to viděly děti:

"Do školy k nám přijeli dva pánové, jeden z nich byl vozíckář a druhý hasič a záchranář. Pouštěli nám videa, kde jsme mohli vidět při jakých činnostech dochází k poranění páteře a dávali nám rady, kterých se držet pokud tyto aktivity budeme chtít zkusit. Poté pán, který byl na vozíčku řekl svůj příběh a nakonec jsme měli čas na otázky, které nám vrtaly hlavou. Celkově se mi tato prevence líbila, dozvěděla jsem se plno zajímavých informací, které mi připadají užitečné."

" Nebylo to špatné, ale toho pána mi bylo hrozně líto. Přišli jsme do třídy a byl tam pán na vozíku a pán bez poranění a ten tam většinu času vyprávěl. pouštěli nám tam různá videa, jak se můžeme zranit nebo jak nemáme skákat apod. Potom jsme si rozdali letáčky a potom vyprávěl pán na vozíčku. Pán na vozíku nám vyprávěl, jak se mu to stalo. Prý skálal placáky do 50cm , aby dětem udělal vlny, ale jednou nevychytal a tak se nějak uhodil a byl v bezvědomí. po prpbuzení necítil nohy a musel k lékaři. Úraz se mu stal před 7 lety. "

"Prevence se mi líbila. Honza nám vyprávěl věci, který se nám i ostatním můžou stát. Pouštěly jsem si videa, jak se co může stát a to jakkoliv, můžeme ukolouznout, skočit někam a můžeme bejt do konce života na vozíčku. K tomu jsem si říkaly věci kdo co udělal špatně a co by mohlo následovat za následky do života. Beru si ponaučení, že nikdy nebudu skákat do řeky, rybníka atd bezmyšlenkovitě."